AZS UMCS

Archiwalna strona projektów "Sport dla każdego" i "Aktywność dla każdego".
Zadania w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej zostały zrealizowane przy pomocy finansowej Miasta Lublin w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2017 roku.

Wizyty gwiazd polskiego sportu w szkołach

Formularz zgłoszeniowy dla szkółDecyduje kolejność zgłoszeń złożonych drogą mailową. Skany podpisanych formularzy prosimy przesyłać na adres obywatelski@azs.umcs.pl

Informacje dodatkowe

 

Zorganizowane zostały wizyty, aż 8 gwiazd polskiego sportu, które łącznie odwiedziły 9 szkół i obiektów miejskich na spotkaniach z najmłodszymi mieszkańcami naszego Miasta.

W ramach tego zadania około 1600 dzieci miało możliwość obcowania ze sportowcami najwyższej klasy takimi jak: Piotr Żyła, Przemysław Krajewski, Michał Szyba, Konrad Czerniak, Jan Świtkowski, Marcin Prus czy Aleksandra Socha.

Spotkania oparte były na programie:

MODUŁ I - "OPOWIEDZ MI"
10 min pogadanki o dyscyplinie jaką reprezentuje dana gwiazda sportu + pytania od widowni/dzieci

MODUŁ II - "POKAŻ MI"
gwiazdy sportu przeprowadzają dla dzieci krótki (do 30 min) trening z ćwiczeniami związanymi z konkretną dyscypliną sportu. Na koniec gwiazdy nagrodzą koszulkami z autografem oraz zestawem gadżetów najbardziej aktywne dzieci. Podziękowania dla szkół  za udział w projekcie złożone na ręce dyrektora jako "Aktywna Szkoła 2017". Podziękowania dla Nauczycieli W-F za promowanie aktywności i działań proaktywnych w szkole  jako "Aktywny Nauczyciel 2017". Wspólne zdjęcie.

Dodatkowo, dzięki środkom z projektu oraz Miasta Lublin mieliśmy okazję gościć Otylię Jędrzejczak w ramach „Otylia Jędrzejczak Tour”.

marzec 2017
30.03
(czwartek)
Przemysław Krajewski i Michał Szyba
Dyscyplina: Piłka ręczna
Bio:

PRZEMYSŁAW KRAJEWSKI
Od 2012 roku Reprezentant Polski. W 2015 zdobył brązowy medal na mistrzostwach świata w Katarze, podczas których w dziewięciu meczach rzucił 11 bramek. W 2016 uczestniczył w mistrzostwach Europy w Polsce. Również w 2016 wziął udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro (4. miejsce). W 2017 wystąpił w mistrzostwach świata we Francji – zagrał we wszystkich siedmiu meczach, w których zdobył 25 bramek.
W 2015 został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

MICHAŁ SZYBA
Od 2012 roku Reprezentant Polski. W 2015 zdobył brązowy medal na mistrzostwach świata w Katarze, podczas których zdobył 8 bramek, w tym jedną na 2 sekundy przed końcem spotkania, dającą „biało-czerwonym” dogrywkę. Po tych mistrzostwach został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi.

 

W dniu 30.03.2017r. (czwartek) gwiazdy polskiego sportu odwiedzą następujące szkoły:

godz. 8.15 - Szkoła podstawowa Bolesława Chrobrego 

godz. 10.50 - Szkoła Podstawowa nr 14

Dziękujemy Dyrekcji Szkół oraz wszystkim nauczycielom którzy przyłożyli się do tego by spotkanie z gwiazdami polskiego sportu odbyło się na tak wysokim poziomie i było niezapominanym przeżyciem dla dzieci.

W szczególności chielibyśmy złożyć szczególne podziękowania za koordynację prawidłowego przebiegu zadania w szkołach:

- nauczycielowi Patrykowi Maliszewskiemu (SP Bolesława Chrobrego)
- nauczycielom: Bartoszowi Wiśniewskiemu i Konradowi Radeckiemu (SP nr 14)

 

Relacja video: POD LINKIEM 


Fotoreportaż z wizyty dostępny w Galerii Zdjęć - Kliknij
maj 2017
22.05
(poniedziałek)
Konrad Czerniak i Jan Świtkowski
Dyscyplina: pływanie
Bio:

KONRAD CZERNIAK– polski pływak, trzykrotny medalista mistrzostw świata, wicemistrz świata (2011), dwukrotny mistrz Europy na krótkim basenie (2011), medalista mistrzostw Europy. Wielokrotny rekordzista Polski. Uczestnik igrzysk olimpijskich w Londynie (2012) oraz w Rio de Janeiro (2016).

JAN ŚWITKOWSKI - polski pływak. Brązowy medalista mistrzostw świata w 2015 roku w konkurencji 200 m stylem motylkowym.W sierpniu 2015 roku zdobył brązowy medal mistrzostw świata na dystansie 200 m stylem motylkowym z czasem 1:54,10. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów.

Miło nam poinformować, że tym razem z naszą wizytą i wybitnymi gwiazdami polskiego sportu w dyscyplinie pływanie zawitamy do kolejnych dwóch lubelskich szkół w dniu 22 maja (poniedziałek) w godzinach:

8.45 - II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie
11.00 - Szkoła Podstawowa im. Alberta Einstaina w Lublinie

Dziękujemy Dyrekcji Szkół oraz wszystkim nauczycielom którzy przyłożyli się do tego by spotkanie z gwiazdami polskiego sportu odbyło się na tak wysokim poziomie i było niezapominanym przeżyciem dla dzieci.

W szczególności chielibyśmy złożyć szczególne podziękowania za koordynację prawidłowego przebiegu zadania w szkołach:

- Pani Annie Skowrońskiej (II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie)
- Panu Michałowi Bickiemu (Szkoła Podstawowa im. Alberta Einstaina w Lublinie)

 Relacja video: POD LINKIEM 


Fotoreportaż z wizyty dostępny w Galerii Zdjęć - Kliknij
25.05
(czwartek)
Piotr Żyła
Dyscyplina: Skoki narciarskie
Bio:

Piotr Żyła – polski skoczek narciarski. Reprezentant Polski oraz zawodnik klubu KS Wisła, drużynowy mistrz świata z 2017, trzykrotny brązowy medalista (drużynowo z 2013 i 2015 oraz indywidualnie na skoczni dużej z 2017), olimpijczyk z Soczi 2014.

Indywidualny brązowy medalista mistrzostw świata na dużej skoczni z Lahti 2017. Drugi zawodnik 65. Turnieju Czterech Skoczni. Trzykrotny indywidualny mistrz Polski (dwa razy zimą i raz latem) i zdobywca jedenastu innych medali krajowego czempionatu. Drużynowy wicemistrz świata juniorów z 2005. Zwycięzca konkursu Pucharu Świata w Oslo w sezonie 2012/2013. W tymże sezonie uzyskał najwyższą lokatę w klasyfikacji generalnej, plasując się na 15. pozycji. Ponadto stawał na podium PŚ jeszcze w dwóch konkursach indywidualnych i w pięciu drużynowych. Pięciokrotnie stał na podium zawodów Letniego Grand Prix.

Miło nam poinformować, że z wizytą Piotra Żyły zawitaliśmy do kolejnych dwóch lubelskich szkół w dniu 25 maja (czwartek) w godzinach:

8.15 - Szkoła Podstawowa nr 45 im. Z.Herberta i XIV Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta

11.00 - Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie

 

Dziękujemy Dyrekcji Szkół oraz wszystkim nauczycielom którzy przyłożyli się do tego by spotkanie z gwiazdami polskiego sportu odbyło się na tak wysokim poziomie i było niezapominanym przeżyciem dla dzieci.

W szczególności chielibyśmy złożyć szczególne podziękowania za koordynację prawidłowego przebiegu zadania w szkołach:
- Pani Annie Parzymies-Wach(Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie)
- Panu Sławomirowi Depcie (Szkoła Podstawowa nr 45 im. Z.Herberta i XIV Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta)

Relacja video: POD LINKIEM 


Fotoreportaż z wizyty dostępny w Galerii Zdjęć - Kliknij
wrzesień 2017
9.09
(sobota)
Otylia Jędrzejczak
Dyscyplina: Pływanie
Bio:

Najbardziej utytułowana polska pływaczka, sportowiec dekady polskiego sportu. Mistrzyni olimpijska i dwukrotna srebrna medalistka igrzysk olimpijskich, wywalczyła 25 medali mistrzostw świata i Europy.

Trzykrotnie biła rekord świata i trzykrotnie była wybierana najlepszym sportowcem Polski. Karierę sportową zakończyła oficjalnie w styczniu 2014 r.

Ukończyła studia na dwóch kierunkach na Akademii Wychowania Fizycznego i Akademii Leona Koźmińskiego. Jest też absolwentką, działającego pod auspicjami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Międzynarodowego Uniwersytetu Olimpijskiego w Soczi. Jako jedyna Polka i jedna z kilkunastu osób na świecie może więc poszczycić się prestiżowym dyplomem Master of Sport Administration tej uczelni.

Od lat działa na rzecz promocji zdrowego trybu życia, rozwoju sportu i medycyny. Swój złoty medal olimpijski zlicytowała na rzecz dzieci chorych na białaczkę. Za działalność charytatywną otrzymała Order Uśmiechu, a także relikwie Jana Pawła II. W 2004 r. została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Pełni funkcję prezesa Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet.

Zajęcia z Otylią odbywać się będą zarówno na hali im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4 jak oraz pływalni Aqua Lublin. Zajęcia skierowane są do dzieci które są mieszkańcami Lublina. W ramach wydarzenia dzieci nie tylko będą miały okazję spotkać się z wybitna gwiazdą sportu, ale i w sposób praktuczny nabyc od niej wiedzę płynącą z wieloletniego doświadczenia. Event skierowny jest również dla rodziców. W ramach wizyty przewidziane są wykłady m.in. psychologa dziecięcego oraz dietetyka. Podczas eventu uczestnicy będą mieli zapewniony bezpłatny ciepły posiłek w restauracji "reStart to i owo" zlokalizowanej na obiekcie AQUA Lublin.
 
Plan godzinowy eventu*:
8:00 - 9:00 Rejestracja
9:00 - 9:30 Przedstawienie projektu (motywacja), rozdanie nagród dla Szkół/współzawodnictwo, konferencja prasowa
9:45 - 11:45 Grupa A (basen)
9:45 - 11:45 Grupa B (sala)
12:00 - 12:45 Wykład Pani Otylii Jędrzejczak i psychologa dla dzieci
10:00 - 11:30 Wykład psychologa dla rodziców i trenerów
11:30 - 13:00 Wykład dietetyka dla rodziców i trenerów
12:30 - 15:00 "Strefa Relaksu"
13:00 - 14:00 Lunch dla uczestników
14:15 - 15:00 Wykład Pani Otylii Jędrzejczak i dietetyka dla dzieci
15:15 - 17:15 Grupa A (sala)
15:15 - 17:15 Grupa B (basen)
17:30 - 18:00/18.30 Podsumowanie (pytania, autografy, motywacja)
 
*Ze środków Budżetu Obywatelskiego w ramach projektu "Aktywność dla każdego", zadanie: "Wizyta gwiazd polskiego sportu w szkołach" realizowany jest II blok wydarzenia.
 
Relacja video: POD LINKIEM 
 

Fotoreportaż z wizyty dostępny w Galerii Zdjęć - Kliknij
25.09
(poniedziałek)
Marcin Prus
Dyscyplina: Siatkówka
Bio:

Marcin Prus - siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski.

Karierę sportową rozpoczął w swoim rodzinnym mieście jako wychowanek SKS Polmos Starogard Gdański. Po skończeniu pierwszej klasy liceum ogólnokształcącego wyjechał do Rzeszowa, aby grać w SMS PZPS Rzeszów. Z Rzeszowa trafił do Mostostalu-Azoty, gdzie grał przez pięć lat. W tym czasie czterokrotnie został mistrzem Polski. W 2002 przeszedł do Gwardii Wrocław, jednak z powodu kontuzji nie rozegrał ani jednego spotkania w barwach tego klubu.W reprezentacji Polski w latach 1997–2001 rozegrał 97 spotkań.
Obecnie współpracuje z radiem oraz telewizją, jest twórcą artykułów sportowych o tematyce siatkarskiej. Zaczynał w Telewizji Polskiej jako komentator spotkań siatkarskich, współpracownik telewizji Polsat, Polsat Sport oraz Polsat Sport Extra, jako reporter spotkań reprezentacji oraz wydarzeń ligowych. Pracownik kędzierzyńskiej rozgłośni radiowej Radio Park. 8 stycznia 2010 oficjalnie zakończył karierę zawodową meczem w Nowym Sączu. We wrześniu 2013 roku wydał autobiografię "Wszystkie barwy siatkówki".

Miło nam poinformować, że z wizytą Marcina Prusa zawitaliśmy do kolejnych dwóch lubelskich szkół w dniu 25 września 2017 roku:

o godz. 8:15 - Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4 im. Orląt Lwowskich w Lublinie

o godz. 11:00 - Gimnazjum nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie

Dziękujemy Dyrekcji Szkół oraz wszystkim nauczycielom którzy przyłożyli się do tego by spotkanie z gwiazdami polskiego sportu odbyło się na tak wysokim poziomie i było niezapominanym przeżyciem dla dzieci.

W szczególności chielibyśmy złożyć szczególne podziękowania za koordynację prawidłowego przebiegu zadania w szkołach:

- Pani Małgorzacie Skulimowskiej Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4 im. Orląt Lwowskich w Lublinie

- Panu Cezaremu Samczukowi Gimnazjum nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie 

 

Relacja video: POD LINKIEM 

 


Fotoreportaż z wizyty dostępny w Galerii Zdjęć - Kliknij
październik 2017
27.10
(piątek)
Aleksandra Socha
Dyscyplina: Szermierka
Bio:

Aleksandra Socha – polska szablistka, mistrzyni Polski, mistrzyni Europy, medalistka Mistrzostw Świata, olimpijka z Aten, Pekinu oraz Londynu.
Zawodniczka AZS AWF Warszawa jest 6-krotną indywidualną mistrzynią kraju (1999, 2002, 2003, 2009, 2010, 2015). Na swoim koncie ma również brąz mistrzostw świata (Hawana 2003) oraz złoto, srebro i brąz mistrzostw Europy (Kopenhaga 2004, Sheffield 2011, Legnano 2012 ). W drużynie była wielokrotnie mistrzynią Polski oraz złotą, srebrą i brązową drużynową medalistką Europy. Na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach (2004) odpadła w 2 rundzie i została sklasyfikowana na 11. miejscu. Cztery lata później w Pekinie zajęła 18. miejsce indywidualnie oraz 6. w drużynie. W 2003 zajęła 19. miejsce podczas 69. Plebiscytu Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca Polski, oraz 3 miejsce dla najlepszego sportowca Wojska Polskiego w 2011 roku.
Starszy szeregowy Aleksandra Socha do 2012 roku była żołnierzem 3 Batalionu Zabezpieczenia Dowództwa Wojsk Lądowych w Warszawie, obecnie jest żołnierzem Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Miło nam poinformować, że z wizytą Marcina Prusa zawitaliśmy do kolejnych dwóch lubelskich szkół w dniu 25 września 2017 roku:

o godz. 11:30 - Gimnazjum nr 18 im. Macieja Rataja oraz Szkoła Podstawowa nr 18 w Lublinie

 

Dziękujemy Dyrekcji Szkół oraz wszystkim nauczycielom którzy przyłożyli się do tego by spotkanie z gwiazdami polskiego sportu odbyło się na tak wysokim poziomie i było niezapominanym przeżyciem dla dzieci.

W szczególności chielibyśmy złożyć szczególne podziękowania za koordynację prawidłowego przebiegu zadania:

- Pani Monice Zyśko-Gołębiowskiej

 

Relacja videoPOD LINKIEM 
 

Fotoreportaż z wizyty dostępny w Galerii Zdjęć - Kliknij